Indlæser Begivenheder

Budgetrejse til St. Kitts and Nevis og Antigua v. DBK medlem Johnny Johnny Jernsen

10 februar 2026 19:00 - 21:00

Vil du høre om St. Kitts and Nevis og Antigua, som ligger i Caribien, og høre om hvordan jeg prøver at rejse billigt, men alligevel får en smag på de riges liv i disse fantastiske lande, så kig forbi Cafe Globen.

Jeg vil fortælle om mine oplevelser, og give gode råd ud fra disse oplevelser. Mine oplevelser inkluderer imponerende udsigtspunkter, fantastiske strande, fantastiske mennesker, møde med et fodboldlandshold, snorkeltur med Catamaran, nattelivet og ikke mindst et æselsted.

Jeg hedder Johnny Jensen, og er medlem af De Berejstes Klub. Da jeg mere er til strande, snorkling og varme end til sne og kulde, så prøver jeg så vidt muligt at rejse til varmere himmelstrøg i den danske vinter. Når jeg ikke rejser, kan jeg nogle gange findes bag baren i Cafe Globen

Vil du høre om St. Kitts and Nevis og Antigua, som ligger i Caribien, og høre om hvordan jeg prøver at rejse billigt, men alligevel får en smag på de riges liv i disse fantastiske lande, så kig forbi Cafe Globen. Jeg vil fortælle om mine oplevelser, og give gode råd ud fra disse oplevelser. Mine oplevelser inkluderer imponerende udsigtspunkter, fantastiske strande, fantastiske mennesker, møde med et fodboldlandshold, snorkeltur med Catamaran, nattelivet og ikke mindst et æselsted.
Jeg hedder Johnny Jensen, og er medlem af De Berejstes Klub. Da jeg mere er til strande, snorkling og varme end til sne og kulde, så prøver jeg så vidt muligt at rejse til varmere himmelstrøg i den danske vinter. Når jeg ikke rejser, kan jeg nogle gange findes bag baren i Cafe Globen.

Share This Event

  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

Detaljer